Zapraszamy na Tynieckie Recitale Organowe XLVI

Tynieckie Recitale Organowe wpisały się już na stałe w wakacyjny kalendarz krakowskich melomanów oraz wielu gości, więc nie może ich zabraknąć i w tym roku! W letnie niedziele, we wspaniałych wnętrzach liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu zabrzmią najwspanialsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wirtuozów organów. Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy 12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia, o godz. 16.00.
Cykl wakacyjnych koncertów organowych w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu jest organizowany od 1971 r. W ramach wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. Podczas koncertów wirtuozom organów towarzyszą również artyści innych specjalności: kameraliści, wokaliści oraz chóry. 

Tegoroczne Tynieckie Recitale Organowe – pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa – będą już 46. edycją imprezy. W programie znalazły się cztery koncerty. Szczegóły tych wydarzeń znajdują się pod tymi linkami:

12 LIPCA, GODZ. 16.00 http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/tynieckie-recitale-organowe-rok-xlvi-jakub-woszczalski
26 LIPCA, GODZ. 16.00 http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/tynieckie-recitale-organowe-rok-xlvi-daniel-strzadala
9 SIERPNIA, GODZ. 16.00 http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/tynieckie-recitale-organowe-rok-xlvi-andrzej-chorosinski
23 SIERPNIA, GODZ. 16.00 http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/tynieckie-recitale-organowe-rok-xlvi-dariusz-bakowski-kois

Na organach zagrają: Jakub Woszczalski, Daniel Strządała, Andrzej Chorosiński oraz Dariusz Bakowski-Kois. Towarzyszyć im będą: Blanka Dembosz-Tondera (sopran), Gabriel Niedziela (gitara), Michał Chorosiński (recytacje) oraz Krakowski Kwintet Harfowy: Amelia Lewandowska-Wojtuch (flet), Adrian Nowak (harfa), Maria Garstecka (skrzypce), Paulina Bargieł (altówka), Paweł Czarakcziew (wiolonczela). 

Bilety na każdy z recitali, w cenie 30 zł – normalny i 20 zł – ulgowy oraz zniżkowy dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP, można kupić online, osobiście w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter) lub bezpośrednio przed każdym z recitali (przy wejściu do kościoła).

Wszystkie koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych XLVI będę organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego – zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wydarzeń kulturalnych.

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.