Świąteczny koncert Eleni

Tradycyjne i te napisane specjalnie dla niej, a wszystkie wyjątkowe i stanowiące nieodłączny element magicznej, bożonarodzeniowej atmosfery. Już niebawem, podczas świątecznego koncertu organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza, będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Eleni. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia 2022 r. (wtorek), o godz. 18.00 w Kinie Kijów (al. Krasińskiego 34). Dla posiadaczy kart lojalnościowych CKP bilety w rabatowych cenach!
Tej polskiej wokalistki greckiego pochodzenia z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla porządku można jedynie wspomnieć, że Eleni (właściwie Helena Dzoka) jest obecna na muzycznej scenie od blisko pół wieku. Pierwszą płytę długogrającą – zatytułowaną „Po słonecznej stronie życia” –  nagrała z zespołem Prometheus w 1977 r. Cztery lata później ukazał się jej debiutancki solowy album „Ty – jak niebo, ja – jak obłok”. Łącznie nagrała ponad 20 płyt, z których osiem osiągnęło status złotych, a dwie okryły się platyną – w tym ta z tradycyjnymi polskimi kolędami w jej wykonaniu. Do jednych z najpopularniejszych utworów artystki należą również napisane specjalnie dla niej pastorałki takie jak „Maleńka przyszła miłość”, „Raduj się dzisiaj”, czy „Tam gdzie Ty, Jezu Malusieńki”. Wszystkie będzie można usłyszeć podczas świątecznego koncertu Eleni, organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza, który odbędzie się 20 grudnia br. (wtorek), o godz. 18.00 w Kinie Kijów (al. Krasińskiego 34).
Bilety na wydarzenie „ELENI – KONCERT KOLĘD” można kupić online na ckpodgorza.pl lub osobiście w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13). Regularna cena biletu to 40 zł. Dla posiadaczy kart lojalnościowych CKP (karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP) dostępne są bilety rabatowe, w cenie 30 zł.

Najpiękniejsze polskie kolędy na chóry i orkiestrę

„Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”. Te i inne najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacji na głosy operowe, chóry, orkiestrę symfoniczną i organy będzie można usłyszeć w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie 30 grudnia 2022 r. (piątek), o godzinie 19.30. Koncert jest organizowany przez Klub Aleksandry – filię Centrum Kultury Podgórza, w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Wstęp wolny.
Kolęd nigdy dosyć! W ostatni piątek „starego roku”, tuż przed Sylwestrem, we wnętrzach Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie (ul. Aleksandry 1) będzie można posłuchać tych najpiękniejszych, w wyjątkowych aranżacjach maestro Tomasza Chmiela i wykonywanych pod jego batutą. Wystąpią znani soliści operowi Magdalena Niedbała-Solarz (mezzosopran) i Piotr Kwinta (baryton), a towarzyszyć im będą: Łukasz Mateja – organy, chór i kilkudziesięcioosobowa orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers oraz Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się!” (przygotowanie chórów:  Maciej Kozłowski, Marek Kluza). Nie zabraknie m.in. skocznego „Przybieżeli do Betlejem” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz poruszającego „Bóg się rodzi”. KONCERT odbędzie się 30 grudnia 2022 r., o godz. 19.30. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorem koncertu jest Klub Aleksandry – filia Centrum Kultury Podgórza, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.
Koncert kolęd jest trzecim (po kwietniowym koncercie pasyjnym oraz wrześniowym koncercie familijnym) i ostatnim w tym roku wydarzeniem z cyklu „Muzyka mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny”, realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa na 2022 rok (BO.D12.28/21). Projekt „mistrzowskich” koncertów będzie jednak kontynuowany w 2023 roku – dzięki licznym głosom krakowian oddanym tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa (BO.D12.30.22).

Polsko-greckie kolędowanie!

Boże Narodzenie obchodzi się w wielu zakątkach świata i choć w każdym z nich ma ono nieco inny koloryt, to elementem, bez którego nikt i nigdzie nie wyobraża sobie tych Świąt są kolędy i pastorałki. A ponieważ język muzyki i w tym przypadku okazuje się być uniwersalny, poza tradycyjnymi utworami śpiewanymi w okresie bożonarodzeniowym w Polsce warto posłuchać również tych, które tworzą magię Świąt w inny krajach. Doskonałą okazją ku temu będzie, organizowany przez Dwór Czeczów – filię Centrum Kultury Podgórza, koncert najpiękniejszych polskich i greckich kolęd w wykonaniu Nikosa Rusketosa i zespołu Orfeusz. Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2022 r. (piątek), o godz. 18.30 w kościele  pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 35). Wstęp wolny.
Grupa Orfeusz to największy (siedmioosobowy) zespół grecki działający w Polsce, grający koncerty na żywo. Powstał w 1982 roku. Jego członkami są Grecy urodzeni w Polsce oraz ich polscy przyjaciele. Lider zespołu, charyzmatyczny wokalista Nikos Rusketos, od lat promuje kulturę grecką w Polsce – jest m.in. pomysłodawcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu (od 23 lat) oraz (od 1990 r.) Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Greków w Polsce z siedzibą w Zgorzelcu. Zespól występował z wieloma znanymi gwiazdami polskiej i greckiej estrady – w tym, wielokrotnie, ze światowej sławy artystą Demisem Roussosem. Znakiem rozpoznawczym grupy Orfeusz jest znakomite brzmienie tradycyjnych greckich instrumentów bouzouki połączone z elektrycznymi gitarami, a także ciekawa choreografia i różnorodność kostiumów, w których artyści prezentują się podczas koncertów.

Podczas grudniowego, świątecznego WYSTĘPU W KOŚCIELE pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 35) muzycy wykonają najpiękniejsze polskie i greckie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, w tym m.in.: „Cichą noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Pada śnieg”, „Białe Święta/Lefka Christujena” oraz „Archiminia ki Archichronia” i „Christuchieniatika Kalanda” (kolędy greckie). Koncert rozpocznie się o godz. 18.30. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.